Anasayfaya Dön
Son yarım saat… / Fedayi Aksoy 05/04/2014

Son yarım saat…

Samsunspor açısından bu maçı yorumlamak ezbere bir şey yazmazsak gerçekten zor… Çünkü 60.dakikaya kadar Samsunspor’dan da, oynanan oyundan da pek bir şey anlamadım.

Adanaspor’un tabiî ki puana ihtiyacı var, ama Samsunspor’unda ilk iki için ihtiyacı var. İş böyle olunca Adanaspor kazanmak için oynarken, Samsunspor 60.dakikaya kadar kazanma davranışları gösteremedi. Çünkü bu davranışları gösterecek Musa, Erdem ve M.Sinan gibi oyuncular kenardaydı. Hal bu ki kazanmak için bu oyuncular ilk on birde olmalıydı. Çünkü Musa, M.S inan ve Erdem’in girmesiyle takımın hücum zenginliği artarken diğer oyuncuların davranışları da değişti. Pozisyon sayısı arttı.

Sn Kalpar hocanın performansını taktirle karşıladığım gibi korkaklığını da dogru bulmuyorum. Adeta maçın başından 60.dakikaya kadar yenilmeyeyim düşüncesini sahaya yansıttı. Serzenişim, ligin boyu kısaldı. İlk ikiden her hafta biraz daha uzaklaşılıyor.

Takımın genel görüntüsü hala çekimser ve korkak bir durum sergiliyor. Sebebi açıkça ortada… Taşlarla çok oynanıyor.

Yukarda saydığım üç ismin sahaya girmesiyle iş değişti. Orta saha ve hücum bölgesiyle bağlantıyı daha iyi oldu. Pozisyona girildi ve oyuna renk geldi.

Hedef çıkmaksa elbette hepimiz destek olacağız -oluyoruz. Ancak hoca da strateji hatalarını az yapıp cesurca kazanma davranışlarını sergilemelidir.Play-of’un arkasına sığınmamalıdır. En yakın play-of takipçisi Manisaspor’un içerde dışarıda puan kaybetmesi kendisini cesaretlendirmeli şehri, oyuncuları ve tüm camiayı seferber ederek ilk iki üzerine yoğunlaştırmalıdır.Hayıflanmak istemem ama henüz rakipler(Ankara-Ordu) içerde dışarıda puan kayıpları yaşarken Samsunspor’un son haftalardaki deplasman beraberlikleri ile kendisini aldığı puanlar gibi bir bir ilk ikiden uzaklaştırmaktadır. Play-of’a sığınıp böyle oynarsa işi zor derim. Çünkü play-of’un içindeki takımların futbol kültürü Samsunspor’dan daha iyi… Play-of’tan çıkmakta o kadar kolay değil. Yavan geçen bu maçta kimi aradın dersen, Umar’ı çok aradım dersem yalan olmaz sanırım. Demek ki Umar bu takımın ‘’RENGİ’’iymiş.

Bu yazı 2696 kez okundu.
Yazarın Tüm Yazıları
  1. 1. Samsunspor'da irtifa kaybı (1266 kez okundu.) - 13/12/2013
  2. 2. Şampiyonluk uzak değil… (721 kez okundu.) - 03/04/2014
  3. 3. Kolay işi zor yaptı (958 kez okundu.) - 21/01/2014
  4. 4. Bir puanla ‘’teselli’’ oldu… (950 kez okundu.) - 02/03/2014
  5. 5. Son yarım saat… (2697 kez okundu.) - 05/04/2014
Facebook Yorumları