ÜRETİCİLERE TOHUM,ÖĞRENCİLERE BAL


Samsun Büyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınma planı kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve Kalkınma Bakanlığı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliğine kayıtlı üreticilere yem bitkileri tohumu dağıtımı ile ceviz fidanı dağıtımı gerçekleştirildi. Programda aynı zamanda 'Sevgiye Uzanan Eller' projesi kapsamında çeşitli kurslara yönlendirilen parçalanmış ailelerin çocuklarına eşofman takımı ve bal dağıtıldı.

Bafra Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen dağıtım törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Daire Başkanları, birlik başkanları ve birliklere kayıtlı üreticiler ile  vatandaşlar katıldı.

ÜRETİCİLERE KESİNTİSİZ DESTEK
Programda konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Amacımız kırsal kalkınmayı, köy ekonomisini, rençberliği teşvik etmek. Rençberliği teşvik edersek bu insanlarımızın köye tutunmasını sağlar, köydeki üretimi geliştiririz. Üreticimize daima desteklerimiz sürecek" diye konuştu.

SAMSUN’UN DURUMU UÇAĞIN KALKIŞINA BENZİYOR
Samsun Valisi İbrahim Şahin de konuşmasında yapılan desteklerin sembolik olarak görülebileceğini ama işi büyütecek olanların çiftçiler olacağını ifade etti. Konuşmaların ardından çiftçilere yem tohumu ile ceviz fidanı dağıtıldı.  'Sevgiye Uzanan Eller' projesi kapsamında çeşitli kurslara yönlendirilen parçalanmış ailelerin çocuklarına da bal ve eşofman takımı hediye edildi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico

Samsun Beyaz Eşya Servisi - Atakum Beyaz Eşya Servisi