Soğuk: ’Samsunspor’un kurtuluşu süper lig’de’

Samsunspor Futbol Şube Sorumlusu Nihat Soğuk, kırmızı-beyazlıların kurtuluşunun Süper Lig’e çıkmakla mümkün olduğunu söyledi.

 

Samsunspor’un hafta sonu deplasmanda Orduspor ile berabere kaldığı maçı değerlendiren Samsunspor Futbol Şube Sorumlusu Nihat Soğuk, “Önemli olan Ordu’da mağlup olmamaktı. Tarihi bir rekora doğru da gidiliyor. Rekoru uzun süre egale edilmesi zor bir yere taşınması anlamlı ama lige çıkmakta anlamlı ve önemlidir. Ordu’da üstün oynamamıza ve net gol pozisyonları yakalamamıza rağmen golü bulamadık ve maç berabere bitti. Dolayısıyla Play-Off noktasında 1 puanda önemliydi. İnşallah Play-Off anlamında aldığımız bu puanı içerde oynayacağımız Karşıyaka maçı ile taçlandırarak kesin hale getirmek istiyoruz” dedi.

Play-Off noktasında bir problem yaşamayacaklarını belirten Soğuk, “Play-Off’ta önemli olan 3. ile 6. arasında nerede olacağımızdır. Burada ideal noktadaki yer önem kazanıyor. Dolayısıyla önce sezonu iyi bir yerde tamamlamak daha sonra da Play-Off ile ilgili özel ve önemli bir çalışma içersine girerek Süper Lig’e çıkmak için adımlar atmak olduğunu söylemek istiyorum. Önemli olan Süper Lig’e işi şansa bırakmadan direkt çıkabilmekti. Ama bazı şanssızlıklarda yaşadık ve futbolda bunlar var. En azından direkt çıkamayınca Play-Off’un içerisinde kalarak bu şansı en iyi şekilde değerlendirmektir” diye konuştu.

Samsunspor’un kurtuluşunun Süper Lig’e çıkmakla mümkün olduğunun altını çizen Soğuk, “Aksi takdirde bundan sonraki sürecin daha zor olacağını bilmekteyiz. Bu gelinen avantajı lehte dönüştürülecek hamlelerin yapılması gerektiğine inanıyorum. Bu konuda geçmişte o günün şartlarına göre hangi sıkıntılar yaşanarak bu süreçler yaşanmıştır ki, bugünkü noktaya gelinmiştir. Onu bilmeden geçmişi çok fazla eleştirmek de uygun olmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla geçmişte hizmet edenlere teşekkür ediyorum. Ama bugünkü bu avantajı lige çıkarak sonuçlandırmayı ve neticelendirmeyi yakalayacak bu ivmeyi bütün herkesin sahiplenerek Süper Lig’e çıkmayı sağlamaktır” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico

Samsun Beyaz Eşya Servisi - Atakum Beyaz Eşya Servisi