SİVİL TOPLUM BULUŞMASI SAMSUN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDi

SİVİL TOPLUM BULUŞMASI SAMSUN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen Sivil Toplum Buluşması, 16 Nisan 2014 tarihinde  Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Samsun Valisi Sn. Hüseyin AKSOY, Amasya Üniversitesi Rektörü ve OKA Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin ORBAY ve AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Burak ERDENİR’in katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illeriyle beraber tüm Türkiye’den pek çok farklı sivil toplum örgütünün temsilcileri Samsun’da buluştu.

Açılış konuşmalarıyla başlayan Sivil Toplum Buluşması’nın ilk oturumunda Türkiye’de sivil toplumun yapısı, mevcut durum ve geleceğe dair öngörüler tartışıldı. Ulusal Gönüllülük Komitesi üyesi Hülya DENİZALP’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen oturuma TÜSEV’den Ayşegül EKMEKÇİ, İçişleri Bakanlığı, Denetçiler Başkan Yardımcısı Özer KAYA, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’ndan İbrahim Ethem ŞAHİN ve Sosyal İnovasyon Merkezi’nden Suat ÖZÇAĞDAŞ panelist olarak katılım sağladı.

Türkiye’de ve AB’de sivil topluma yönelik uygulanan destekler konulu ikinci oturum Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nden Başak GÜÇLÜ’nün moderatörlüğünde gerçekleştirildi. AB Türkiye Delagasyonu tarafından uygulanan Sivil Düşün programı, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi tarafından sivil topluma yönelik verilen eğitim, kapasite geliştirme vb. destekler, Kalkınma Ajansları tarafından Sivil toplum yönelik uygulanan destekler ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin uygulamaları paylaşıldı.

Toplantının son oturumu yerel ve ulusal çapta faaliyet gösteren STK’lara ayrıldı. Bu oturumda sivil toplum örgütlerinin karşılaştığı zorluklar ve iyi uygulama örnekleri tartışıldı. Toplantı sonunda katılan panelistlere plaket takdim edildi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico