Samsunspor Şikayete Hazırlanıyor

Samsunspor Başkanı Emin Kar, Ankaraspor deplasmanıyla ilgili raporlar yazarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Türkiye Futbol Federasyonuna, MHK ve ilgili her yerlere şikayetlerde bulunacağını açıkladı.

 

Samsunspor başkanı Emin Kar, Ankaraspor deplasmanında Samsunspor yöneticilerine, Samsunspor taraftarlarına ve Samsunspor futbolcularına yapılanlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkanımız Emin Kar, yönetim kurulu üyeleri Recep Hun, Mehmet Bank, Erdem Eynel, İbrahim İnan, Oğuzhan Serinkaya ve Muammer Göksel ile birlikte yaptığı basın toplantısında Olayları resimleriyle birlikte anlattı. Gerekli yerlere şikayetlerin yapılacağının altını çizen başkanımız Emin Kar şunları söyledi;

 

Maçında çıkan olayların, rakip takım oyuncusu Abdullah Karmil’in üzerinden başladı. Bu oyuncunun niye Bu kadar asabi ve saldırgan olduğuna bir anlam veremedim. Takımın başına geleli birçok deplasmana gittik. Tüm takımlar bize geldi. Ama hiç bu kadar bir deplasmanda kötü muamele ile karşılaşmadık. Bu kadar kötü muameleyle benim oynadığım dönemde de hiç karşılaşmadım. Bize gelen takımlara son derece misafirperver davranıyoruz. Bizim de gittiğimiz çoğu deplasmanlarda da aynı misafirperverliği görüyoruz. Hayatımda Ankaraspor maçı kadar kötü bir deplasman, kötü karşılama görmedim.”

“Zaten olaylar maç öncesi başladı. Neticesinde maçın başlamasına 3-5 dakika kala Ankaraspor’un başkanı olarak görülen ama görünüşte Ankaraspor’un başkanı olmayan Ahmet Gökçek, müthiş bir koruma ordusu ile maça geldi. Bu normaldir. Bize maç boyunca bir bardak su bile ikram etmediler. Bu mu misafirperverlik. Bırakın bizi bizimle birlikte maçı izlemeye gelen Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden’e de aynı muameleyi yaptılar.”

“Saha içerisinde başta Ankaraspor’lu oyuncu Abdullah Karmil, daha sonra Galip Güzel’in inanılmaz sert futbolu ve agresif olmaları, burada da maçın hakeminin bunlara müsemma göstermesi bana göre olayların başlamasındaki başlıca nedenlerindendi. Sahanın içerisinde sertlik olabilir. Hakem buna göz yumabilir. Abdullah ve Galip’in, özellikle antrenörleri Osman Özköylü’nün, maçın 4. hakemi çizginin tamamen dışında kalması maçın biraz sert geçmesine neden oldu. Biz 14 haftadır yenilmiyorduk, onlar da 11 haftadır liderdi.
Ama onların liderlikten olmaları bizi ilgilendirmiyor. Biz kendi değerlerimizin, puanlarımızın peşindeyiz. Biz ligi birinci bitirmek istiyoruz.”

“Biz maçla ilgili dokümanları hazırlıyoruz. Daha 18 yaşında olan bir kalecimize, Abdullah Karmil’in ‘daha 3 günlük çocuksun, bu kadar vakit geçirilir mi’ diyerek üzerine saldırdı. Daha sonra benim yanımda oturan Ahmet Gökçek ve yanındaki korumalarla beraber sahanın içerisine kadar giderek bütün futbolcularla tartışmıştır. Ankaraspor’lu Abdullah Karmil ve Galip Güzel’in provoke hareketlerine rağmen bir tane seyircimiz sahaya girmedi. Devre arasında Ahmet Gökçek’in talimatı ile 15-20’ye yakın kişi ve üzerilerinde ilk önce mont daha sonra Ankaraspor forması ile beraber sahaya 1.5 metre boyundaki kokteyl masasını aşağıya attılar. Ne yazık ki, devletimizin polisi kokteyl masasını alıp dışarı çıkarttı.”

“Olayların Abdullah üzerinden başlaması bizleri çok yaralamıştır. Onun için gerekli olan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Türkiye Futbol Federasyonu’na, MHK ve ilgili her yere raporlarımızı yazarak bugünden itibaren şikayetlerimizi bildireceğiz. Yediğimiz gazdan dolayı halen düzelmiş değilim. Maçı yaptıkları tezahürat ve şovlarla güzelleştiren taraftarlarımıza halen biber gazının etkisinde evlerinde yatıyor. Taraftardan sorumlu yöneticimiz saha içinde görevini yaparken sıkılan biber gazından hastaneye kaldırıldı. Bebeğin bulunduğu tribüne bile biber gazı sıkıldı. Bunlar hep belgeli ve resimli. Dediğim gibi gereken şikayet gerekli yerlere yapılacaktır. İşin peşini bırakmayacağız.”

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico