Anasayfaya Dön
Samsunspor'da hedef play-off 11/04/2014

Samsunspor'da hedef play-off

Samsunspor Başkanı Kar, "Matematiksel olarak ilk 2 şansımız olsa da gerçekçi olmakta fayda var, işimiz zora girdi. Süper Lig'e çıkmak için play-off'ta şansımızı sonuna kadar deneyeceğiz" dedi.

 PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'un kulüp başkanı Emin  Kar, "Matematiksel olarak ilk 2 şansımız olsa da gerçekçi olmakta fayda var,  işimiz zora girdi. Süper Lig'e çıkmak için play-off'ta şansımızı sonuna kadar  deneyeceğiz" dedi.

 

Samsunspor, Orduspor maçının hazırlıklarına Nuri Asan Tesislerinde  başladı. Teknik direktör Hüseyin Kalpar yönetiminde çalışan kırmızı-beyazlılar,  koşunun ardından ayak tenisi oynadı. İdmana, hafif sakatlığı bulunan Adiloviç  katılmadı.

 

Kulüp başkanı Kar, Nuri Asan Tesislerinde düzenlediği basın  toplantısında, son oynadıkları 3 maçtan 9 puan hedeflediklerini ancak 5 puan  aldıklarını söyledi. Sezon başında hedeflerinin ilk 2 içine girerek direkt Süper Lig'e  çıkmak olduğunu anlatan Kar, şöyle konuştu: "Matematiksel olarak ilk 2 şansımız olsa da gerçekçi olmakta fayda  var, işimiz zora girdi. Süper Lig'e çıkmak için play-off'ta şansımızı sonuna  kadar deneyeceğiz. Tamamen play-off'a konsantre olduk. Samsunspor'un Orduspor'a  bu hafta maçı bilerek kaybedeceği yönünde kamuoyunda söylentiler var. Bizi  ligdeki 18 takımın da durumu ilgilendirmiyor. Samsunspor şaibelerin içinde  kalacak bir kulüp değildir. Biz şerefimizle görev yapıyoruz, gidip kazanmak için  oynayacağız. Kazanırız veya yeniliriz hiç önemli değil ama önemli olan, tüm  mücadelemizi saha içinde göstereceğiz."

 

Kar, Samsunspor'un eskiden gelen borçlarının kendilerini çok  bunalttığını vurgulayarak, şunları söyledi: "Futbolcularımızın maaşını ödeyemiyoruz. Hatta personelimizin de 3  aydır maaşını veremiyoruz. Böyle de bir gerçek var. Bunu takıma yansıtmamaya  çalışıyoruz. Biz elimizi taşın altına koyduk. Bize bir ay görevde kalamazsınız  diyen oldu, 23 aydır görev yapıyoruz. Bu takımı nereden aldık nerelere getirdik.  Eğer şanssız maçları kaybetmezsek ilk 2 içinden lige rahat çıkabilirdik. En  azından şu takımımıza sahip çıkalım. Play-off da olsa önemli bir şans yakaladık.  Onun için play-off maçlarında ceza almayalım, dikkat edelim, benim sadece  taraftardan ricam budur." 

 

 Ekigho ve Umar'ın maça çıkmayacağı iddiaları

 

Samsunspor Kulübü, ekonomik sıkıntılar nedeniyle Nijeryalı futbolcular  Ekigho Ehiosun ve Aminu Umar'ın Orduspor maçına çıkmayacağı iddialarını  yalanladı. Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Kulübümüzün 2 sezondur mali sıkıntılar içinde olduğu herkes  tarafından bilinmektedir. Kulübün sıkıntılarını aşmak çalışılmaktadır. Tüm bu  olumsuz şartlara rağmen karakter yapısı yüksek oyuncularımız ve teknik ekibimiz,  maddiyatı bir kenara bırakarak sadece kazanmayı ve layık olduğumuz Süper Lig'e  çıkmayı düşünmüşlerdir. Mali açıdan pek iyi gözükmesek de sportif anlamda  geldiğimiz nokta bunun en güzel örneğidir."

 

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bazı kamuoyunca özellikle yabancı oyuncularımız Umar ve Ekigho'un  ağzından 'Paramızı alamadığımız için pazar günü oynanacak Orduspor maçına  çıkmayacağız' gibi söylentiler çıkmıştır. Bu söylenti ve haberlerin gerçeği  yansıtmadığının bilinmesini istiyoruz. Her iki oyuncumuz takımla idmana çıkmış ve  normal çalışmasını yapmışlardır. Nereden ve nasıl çıktığı bilinmeyen, amacını  aşmış, hayal ürünü bu tür yalan haberler Süper Lig yolunda emin adımlarla  ilerleyen takımımızın motivasyonunu bozmakta ve kulübümüze de büyük zarar  vermektedir. Kaldı ki bu tür yalanlara Samsunspor sevdalısı taraftarlarımız da  zaten inanmamaktadır."

Bu haber 877 kez okundu.
Spor Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. SAMSUN SU KAYAĞINDA YILDIZLAŞTI (1899 kez okundu.) - 12/09/2012
  2. 2. Koşmak neden gereklidir..? (1162 kez okundu.) - 04/03/2013
  3. 3. Penaltıyı kurtardı,göz yaşını tutamadı (2440 kez okundu.) - 25/03/2013
  4. 4. 2.Samsun Dragon Bot Festivali 12 Mayıs\\ ta (1311 kez okundu.) - 09/05/2013
  5. 5. Yabancı öğrencilerin su kayağı keyfi (1299 kez okundu.) - 12/09/2013
  6. 6. GÖLKAY\ DAN MADALYALARLA DÖNDÜLER (1329 kez okundu.) - 16/09/2013
  7. 7. MERSİN İ.Y: 5 - SAMSUNSPOR:4 (1874 kez okundu.) - 01/12/2013
  8. 8. Cüneyt Çakır, Samsunspor-Orduspor Maçını Yönetecek (1276 kez okundu.) - 06/12/2013
  9. 9. Samsunspor'lu futbolculara Karşıyaka maçı öncesi bir miktar ödeme (1246 kez okundu.) - 13/12/2013
  10. 10. Samsunspor'da Yüzler Gülüyor (1351 kez okundu.) - 23/12/2013
Facebook Yorumları