Samsun da Turizm İncelemeleri


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'ne(TÜRSAB) üye seyahat acenteleri temsilcileri, 3 günlük tanıtım gezisi için Samsun'a geldi. Turizmciler ilk olarak Ayvacık, 19 Mayıs ve Bafra ilçelerini gezdi

TÜRSAB'a üye seyahat acenteleri temsilcileri, Samsun Valiliği Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 'tanıtım gezisi' kapsamında Samsun'a geldi. 40 kişilik grup ilk günde Ayvacık, 19 Mayıs, Bafra ve Alaçam ilçelerini gezdi.


KURVAZİYER TURİZMİ
Etkinlik programı hakkında bilgi veren Kültür ve Turizm İl Müdürü Yüksel Ünal, "Samsun'un tanıtımına katkıda bulunmak, ilimizin kapılarını kurvaziyer turizme de açmak amacıyla 04-07 nisan 2013 tarihleri arasında tanıtım gezisi düzenlendi. Bu geziye turizm alanında önemli bir yere sahip seyahat acenteleri ve kurvaziyer turizmle ilgili kuruluşların yetkilileri davet edildi. 19 Mayıs, Alaçam, Vezirköprü, Ladik, Ayvacık, Havza, Tekkeköy ilçelerindeki tarihi ve turistik yerleri gezecek olan konuklarımıza Samsun'a ait değişik lezzetler de ikram ediyoruz" dedi.
 
AYVACIK'A HAYRAN KALDILAR
Turizmciler ilk olarak gezdikleri Ayvacık İlçesi'ne hayran kaldı. Belediye Başkanı Mustafa Belur ile birlikte Legend Otel'de kahvaltı yapan konuklar, daha sonra ilçe merkezini gezdiler. Kültür Evi'ned yöresel ürünler satın alan turizmciler, "Bundan sonraki turlarımızı mutlaka Ayvacık'ı da ekleyeceğiz" dediler.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico

Samsun Beyaz Eşya Servisi - Atakum Beyaz Eşya Servisi