Özlenen Günler Özlenen Tablo

Samsunspor şampiyonluk yarışında bende varım diyecekse Pazar günü Ankaraspor deplasmanından galibiyet ile dnmek zorunda.

Samsunspor’un Ankaraspor’u yendiğini varsayar isek ondan sonraki haftada Samsunspor’un galip gelmesi,Ankaraspor’un bay geçeceğini de göz önüne alırsak Ankaraspor ile aynı puana sahip bir Samsunspor olacak.

Samsunspor’un Ankaraspor’u mağlup etmesi durumda ligin gidişatı gerçek anlamda değişecek.Samsunspor’un sahasındaki maçlarında puan kaybetmediğini düşünürsek ki( herkesin ortak kanısı bu yönde) geriye kalan 4 deplasmanda maçından kaybetmeyerek dönen bir Samsunspor’un Süper Lige merhaba demesi hiçte bir abartı olmayacaktır.

Taraftarlarımızın biletlerin çıktığı ilk günde 2-3 saat içerisinde kendilerine ayrılan tribününün biletlerini tüketmesi taraftarların Samsunspor’umuza olan inancının en önemli göstergesi olsa gerek. Samsunspor’un tribünlerdeki taraftarlarları ile olan bütünleşmesine artık şehiri yönetenlerinde dahil olması gerçekten çok ama çok anlamlı.

Hafta içerisinde kimsenin beklemediği sürpriz sayılan bir görüşme gerçekleşti.Samsun Büyükşehir Belediye başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz Samsunspor yönetim kurulu ile kahvaltıda bir araya geldi. Fotograf karesine bakıldığı zaman samimi ortamda geçen kahvaltı sonunda Yılmaz’ın “Samsunspor’un hak ettiği yer olan Süper Lig’e çıkacağına olan inancım tamdır” açıklaması bazı siyasetçilere mesaj niyetindedir. Geçtiğimiz günlerde siyasetçilere yaptığımız “ Samsunspor’u Antalya’ya kampa gönderinde samimiyetinizi görelim”çağrımıza kulak asan olmadı.

Şehzadeler taraftarlar Derneği başkanı Ali Haliloğlu’nun “Yusuf Ziya Yılmaz Samsunspor’a maddi kaynak sağlıyor.Kendisine teşekkür ediyoruz.”diyerek yaptığı çağrının devamındaki kahvaltı samimiyetin fotoğrafıdır. Hemde Ben Ofusu ve Phirin alacakları için Samsunspor’a aktardığı maddi kaynak,hemde Samsunspor’u yönetenlerle beraber yaptığı kahvaltıyı kişisel twitter ve Facebook hesaplarında takipçileri ile paylaşmaması Samsunspor’u siyasette kullanmayacağının en güzel kanıtıdır.

Bu hasretle beklenen görüşmenin ardından Samsun Valisi Sayın Hüseyin Aksoy Samsunspor Nuri Asan Tesislerine gelerek Kamuoyunu rahatlatan açıklamalar yapmıştır. Samsunspor’a verilecek her kuruşun yerine gittiğinin altını da çizen Valimiz Aksoy,”Öncelikle şunu ifade edeyim. Samsunspor’a verilen her para bizimde kontrolümüzde yerine ulaşmaktadır. Yönetim kurulumuz bu konuda çok titiz davranmaktadır. Verilen her kuruşun hesabını istediğimiz zaman veriyorlar. Bazılarının dediği gibi verilen paralar temliklere, eski başkanların alacaklarına gitmiyor.

Tamamen kulübün rutin giderlerine ve futbolculara aktarılıyor. Yardım edecek kişide paranın nereye verildiğini belgesiyle beraber görebilir.”diye konuştu. Samsunspor’a yardım etmek isteyip edilen yardımların eski alacakları olan yöneticilere ve Başkanlara gideceğini mana edenlere gerekli açıklamayı yapmıştır. Önce Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız sonra Sayın Valimiz’in ve Büyük Samsunspor taraftarlarının Samsunspor’u sahiplenmesinden sonra başarının gelmesi artık kaçınılmazdır. Şimdi sıra Samsun’da yaşayıp Samsunspor’a katkı sağlamak isteyen iş adamlarımızda.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico