Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yurtdışında ve Yurtiçinde Tanıtımlarına Devam Ediyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kosova’da düzenlenen “Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı”na katıldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 7 Mayıs günü Priştine Sirius Oteli’nde ve 09.Mayıs günü de Prizren Şadırvan Meydanı’nda yapılan Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarına katıldı. Tanıtımlarda Ondokuz Mayıs Üniversitesini Uluslararası İlişkiler Birimi’nden Uzman Emine Bol Yazıcı ve Öğr. Gör. İsmail Hodziç temsil etti.

 Farklı ülkelerden 16 üniversitenin yer aldığı fuarda lisans eğitimi düşünen öğrencilere yükseklisans, doktora programları ve OMÜ-Yükseköğretim Sınavı (OMÜ-YÖS) hakkında bilgi verilerek yeni öğrenci kayıtları alındı.

Tanıtımlara; Kosova Kamu Bakanı Mahir Yağcılar, Meclis Başkan Yrd. Enis Kervan, Milletvekilleri Fikrim Damka ve Müferra Şinik, Yunus Emre Enstitüsü yetkilileri ve Türkiye Mezunlar Derneği (TÜMED) Başkanı Cengiz Çesko ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi temsilcileri, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Songül Ozan’ın düzenlediği protokol yemeğine de katıldılar.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ayrıca Prizren Üniversitesi ile “OMÜ-YÖS Protokolü” imzaladı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mersin Yükseköğretim Tanıtım Fuarına Katıldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Toros Rotary Kulübü tarafından bu yıl 12.'si düzenlenen, “Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri”ne katıldı

Türkiye'nin özel ve devlet birçok üniversitesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) eğitim veren özel üniversitelerinin katıldığı “Mersin Yüksek Öğretim Tanıtım Günleri” Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlendi.

“Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri”nin açılışını, Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Özdemir ve Toros Rotary Kulübü Başkanı Fatih Erdoğan yaptı. Bu yıl 22 üniversitenin katıldığı fuarı yaklaşık 5 bin öğrenci ziyaret etti.

Fuara katılan Ondokuz Mayıs Üniversitesi, geçen yıllarda olduğu gibi, bu yıl da öğrencilerin ilgi odağı oldu. Öğrenciler OMÜ’nün tanıtım standında ulaşım, barınma ve bölümler gibi çok çeşitli konularda bilgi aldılar.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico