OMÜ Nijerya’da Eğitim Fuarındaydı

İkinci Türk Üniversiteleri Eğitim Fuarı’nda Nijeryalılar Ondokuz Mayıs Üniversitesiyle (OMÜ) tanıştılar Ondokuz Mayıs Üniversitesi 18-24 Şubat tarihleri arasında Nijerya’nın Lagos ve Abuja kentlerinde düzenlenen “İkinci Türk Üniversiteler...

 

 

İkinci Türk Üniversiteleri Eğitim Fuarı’nda Nijeryalılar Ondokuz Mayıs Üniversitesiyle (OMÜ)  tanıştılar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 18-24 Şubat tarihleri arasında  Nijerya’nın Lagos ve Abuja kentlerinde düzenlenen “İkinci Türk Üniversiteleri Eğitim Fuarı”na katıldı. OMÜ’yü Uluslararası İlişkiler Birimi Başkanı Prof. Dr. Hüsrev Mennan ve Birim Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Said Kurşunoğlu temsil etti.

“Ondokuz Mayıs Üniversitesinde yaklaşık 700 civarında Afrika kökenli öğrenci bulunuyor”

Nijerya dönüşünde fuarla ilgili değerlendirme yapan Prof. Dr. Hüsrev Mennan, “Üniversitemizi oldukça geniş katılımlı bir ortamda Nijerya halkına ve eğitim çevrelerine tanıttık” dedi. Nijerya’nın yaklaşık 170 milyonu bulan nüfusu ve hızla gelişen alt yapısı ile Afrika kıtasının gözde ülkelerinden birisi olduğunu vurgulayan Prof. Mennan, ülkede yurtdışında eğitim görmek için yüksek bir talebin söz konusu olduğuna dikkat çekti. Bugün Ondokuz Mayıs Üniversitesinde yaklaşık 700 civarında Afrika kökenli öğrenci bulunduğunu hatırlatan Mennan, bunun 40 kadarının Nijerya vatandaşı olduğunu vurguladı.

Nijerya fuarı sayesinde uluslararası eğitim alanında Ondokuz Mayıs Üniversitesinin yapmakta olduğu atılımlara yönelik somut bir ilginin varlığına tanıklık ettiklerine dikkat çeken Prof. Dr. Mennan açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

“OMÜ-YÖS sınavına yoğun bir katılımın olacağı şimdiden belli olmuştur”

“Özellikle 25 Mayıs’ta dünya çapında 33 ülkede gerçekleştireceğimiz ve Nijerya’nın başkenti Abuja’da da yapılacak OMÜ-YÖS sınavına yoğun bir katılımın olacağı şimdiden belli olmuştur. Nijerya’lı gençler ve aileleri özellikle tıp, dişçilik ve mühendislik alanlarına ilgi göstermektedirler. Yine sosyal ve fen bilimleri alanlarındaki İngilizce lisansüstü ve doktora programlarımız da fuar boyunca sıkça sorulan ve ilgilenilen konulardan biri olmuştur. Bir devlet üniversitesi olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi, kalitesi, eğitim ve konaklama alanlarındaki imkânlarının genişliği ve öğrenim ücretlerinin makul seviyelerde oluşuyla da yoğun ilgi görmüştür.”

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico

Samsun Beyaz Eşya Servisi - Atakum Beyaz Eşya Servisi