Omü Dak KKTC'de Tatbikata Katıldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Dağcılık Arama Kurtarma Topluluğu (OMÜ DAK), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) düzenlenen, "Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Tatbikatı"na katıldı.

 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Dağcılık Arama Kurtarma Topluluğu (OMÜ DAK), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) düzenlenen, "Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Tatbikatı"na katıldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı koordinatörlüğünde, Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi'nin katkılarıyla düzenlenen IUSRC (International Universities Search and Rescue Councıl) 2014 Genel Kurul Toplantısı ve Tatbikatı'na 14 ülkeden, 26 üniversite katıldı.

Genel kurul ve tatbikat organizasyonu programı çerçevesinde OMÜ DAK öğrencileri dünyanın çeşitli üniversitelerinden gelen öğrencilerle birlikte 10 gün boyunca, Sivil Savunma Arama-Kurtarma Şube Müdürlüğü tarafından verilen eğitime katıldılar. Program, 24 Nisan 2014 tarihinde Lefkoşa Araç Kayıt Dairesi ile Gelir ve Vergi Dairesi arasındaki bölgede tatbikatın gerçekleştirilmesi ile sona erdi. Tatbikat sonrasında, KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu Ondokuz Mayıs Üniversitesi Dağcılık Arama Kurtarma Topluluğu ekibini tebrik etti.

Tatbikata, KKTC Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan, II. Cumhurbaşkanı, TC Lefkoşa Büyükelçisi, KTBK Komutanı ve Kuvvet Komutanları, bakanlar, milletvekilleri, üst düzey yetkililer, kurum ve kuruluş temsilcileri ile basın mensupları katıldı. Katılımcılar tatbikatın ardından Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Arama Kurtarma ekipmanlarının tanıtıldığı sergiyi gezdiler. Serginin ardından kokteyle geçildi.

Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Genel Kurul Toplantısı ve Tatbikatına OMÜ DAK öğrencileriyle birlikte OMÜ Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hasan Gümüş ve Prof. Dr. Seydi Ağaoğlu da katıldı. - SAMSUN

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico

Samsun Beyaz Eşya Servisi - Atakum Beyaz Eşya Servisi