Anasayfaya Dön
Hampton by Hilton En Yeni Otelini Samsun'da Açtı 12/03/2014

Hampton by Hilton En Yeni Otelini Samsun'da Açtı

 

     

Hampton by Hilton, Ordu ve Bursa'nın ardından Karadeniz'in liman kenti Samsun'da üçüncü otelini açtı

Hilton Worldwide'ın 1900 Hampton Inn, Hampton Inn & Suites ve Hampton by Hilton otellerini kapsayan orta fiyat segmentindeki küresel markası Hampton by Hilton, bugün en yeni oteli olan 144 odalı Hampton by Hilton Samsun'un resmi açılışını duyurdu.

Şehrin konukseverlik geleneğini onurlandıran Hampton by Hilton Samsun, iş veya eğlence amacıyla seyahat edenler için modern konaklama imkanları sunuyor. Hampton by Hilton, şehir merkezine yalnızca 10 km uzaklıktaki konumuyla hem yerel turistik çekim merkezlerini ziyaret etmek isteyenlere, hem de otelin ferah çalışma alanlarından faydalanmak isteyenlere hitap ediyor. Otelde 65 delegeye kadar hizmet verebilen iki toplantı odası başta olmak üzere pek çok cazip toplantı olanağı da konuklara sunuluyor.

Oda fiyatlarına sıcak Hampton kahvaltısının yanı sıra, odalarda sunulan yenilikçi hizmetlerin ve 24 saat açık spor salonunun dahil olduğu otelde, günün her saatinde hizmet veren bir de atıştırma alanı yer alıyor. Konuklar burada sunulan hafif yiyecekler ile sıcak içecekleri otelde tüketebildikleri gibi, isterlerse paket olarak yanlarına da alabiliyorlar.

Küresel "Focused Service" ve Hampton Marka Yönetimi Müdürü Phil Cordell, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Avrupa'daki mevcudiyetimizi artırırken canlı ve hareketli bir şehir olan Samsun'daki ilk Hampton by Hilton otelini açmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Hampton by Hilton Samsun'un açılmasıyla, markanın "Hamptonality" adı verilen benzersiz konukseverlik kültürünü, konuklarımızın konaklama hizmetlerinden tamamen memnun kalmamaları durumunda ödeme yapmalarını beklemediğimizi ifade eden %100 Hampton Garantisi'ni ve daha pek çok özel hizmeti sunmuş oluyoruz" ifadelerini kullandı.

Karadeniz kıyısında yer alan Samsun, güney, batı ve doğuyu birbirine bağlayan coğrafi konumu ve antik zamanlardan beri Anadolu'nun her yerinden tüccarları çekmesiyle Türkiye'nin önemli şehirlerinden biri arasında yer alıyor. Modern seyyahlar, tekneler yerine uçak ve araba kullanarak, Hampton by Hilton Samsun'a yalnızca 12 km uzaklıkta bulunan Samsun Çarşamba Uluslararası Havaalanı'na uçabiliyor veya harika manzaralı Karadeniz Sahil Otobanı üzerinden şehre ulaşabiliyor. Güçlü ticari köklere sahip olan Samsun, Hampton by Hilton'un yer aldığı Tekkeköy gibi sanayi bölgeleriyle iş amacıyla seyahat edenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için de ideal bir konumda yer alıyor.

Hilton Worldwide Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Simon Vincent, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Türkiye, 2012'de 31,8 milyondan fazla yabancı turisti ağırladı ve bu rakamın 2017 itibariyle %5'in üzerinde artış göstermesi bekleniyor. Samsun, doğal, tarihi ve turistik zenginlikleriyle, Karadeniz Bölgesi'nin en çok ziyaret edilen noktalarından biri. Bu nedenle Samsun'u dünyanın 14 ülkesinde eğlence ve iş amacıyla seyahat edenleri ağırlamakta olan "Focused Service" markamız Hampton by Hilton'un büyümesi için ideal bir şehir olarak görüyoruz" şeklinde konuştu.

Samsun, deniz kenarındaki coğrafi konumu ile eğlence amacıyla seyahat edenlere Karadeniz sahil şeridinin güzelliklerini sunmanın yanı sıra, ticaret şehri kimliği sayesinde heyecan verici bir kültürel mirasa da ev sahipliği yapıyor. Otelin ücretsiz servisi, konuklara Samsun şehir merkezine rahatça ulaşarak seçkin alışveriş imkanlarından, eğlence mekanlarından ve restoranlardan faydalanma imkanı sunuyor. Otel yakınlardaki popüler turistik merkezler arasındaysa Amisos Tepesi, Batı Park ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e ait etkileyici bir koleksiyona ev sahipliği yapan Gazi Müzesi yer alıyor.

Hampton by Hilton Samsun Genel Müdürü Sercan Korkusuz ise açıklamasında "Konuklarımızı ağırlamak ve onları 'Hamptonality' adını verdiğimiz konukseverlik anlayışımızla tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz. Ekip üyelerimiz, sunacakları samimi ve kaliteli hizmetin yanı sıra, konuklarımıza otelimizde kalacakları süreyi en iyi şekilde değerlendirmeleri için bölge hakkındaki uzmanlıkları doğrultusunda tavsiyelerde de bulunacak" ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 1152 kez okundu.
Güncel Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. Samsun da Ekim Ayı İçerisinde En Çok Konuşulanlar (1538 kez okundu.) - 12/11/2012
  2. 2. LEMAN KÜLTÜR SAMSUN DA AÇILIYOR (3382 kez okundu.) - 01/11/2012
  3. 3. TekkeköyHaber.Com - İlk ve Tek (1289 kez okundu.) - 14/09/2012
  4. 4. Angelina Jolie den Türkiye ye Övgü (1286 kez okundu.) - 14/09/2012
  5. 5. ÇİFTLİK TRAFİĞE KAPANIYOR (1679 kez okundu.) - 11/01/2013
  6. 6. Araç vergileri 1. taksiti ocak 31 (1635 kez okundu.) - 28/01/2013
  7. 7. YAZAR KASA TARİH OLUYOR (1322 kez okundu.) - 12/02/2013
  8. 8. Efsane ayrılıklar - 1 (1368 kez okundu.) - 04/03/2013
  9. 9. YILMAZ, BİNİCİLİK SPORUNA İLGİ GÖSTERİN (1218 kez okundu.) - 12/02/2014
  10. 10. KADIN İSTERSE DÜNYA DEĞİŞİR (1676 kez okundu.) - 11/03/2013
Facebook Yorumları