Facebook’a Hava Durumu Tahmini Geliyor

Facebook’un yeni hizmeti açık alanlarda düzenlenecek etkinliklerde hava tahmini yapacak.

Geçtiğimiz günlerde “Zaman Tüneli” güncellemesiyle gündeme gelen Facebook, kullanıcılarına her geçen gün kolaylık sağlayacak yeni özellikler getiriyor. En son Facebook’un Hashtag özelliği, üyeleri tarafından merak konusu olurken bu soru işaretlerine bir yenisi daha eklendi.

Facebook Developer News sayfasında yazılan haberlere göre, açık alanda düzenlenecek etkinliklerde üyelerinin mağdur olmamaları adına; Etkinlik Oluşturma penceresinde hava durumu tahmini yer almasını sağlayacak.

Yapılan etkinliklerin daha sağlıklı olması adına yapılan bu özellik, yer ve konum hizmetlerini kullanıcı izniyle kullanarak otomatik tahminde bulunacak. Etkinlik incelenirken günden güne yapılan en sağlam tahminler, üyelerin sürprizle karşılaşmasını önleyen ilk adım olacak.

Kullanıcılarının bu haberle beğenisini toplayacak olan özelliğin hava durumu kaynağı ise Weather Underground tarafından karşılanacak. Şimdiden kullanışlı olduğu düşündüren bu özellik bakalım kararlılık ve kullanılabilirlik adına nasıl bir verim sunacak. Özelliğin ne zaman yürürlüğe gireceği bilinmezken telefon görüntüsü de demo olarak paylaşılmış.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico