EKMEĞE ZAM YOLDAMI?

Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB)'a bağlı Fırıncılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yiğit, Çarşamba ilçe sınırları içerisinde 60 Kuruş'tan satışı yapılan ekmeğin, satış fiyatını talep üzerine 65 Kuruş'a çıkarıldığını söyledi. Başkan Yiğit, Samsun il merkezinde ise ekmek satışlarında herhangi bir zam yapılmayacağını söyledi.


TALEP ÜZERİNE 65 KURUŞ'A ÇIKARILDI

 

Çarşamba ilçesinde ekmeğin resmi olarak 60 kuruştan satıldığını hatırlatan Yiğit, "5 Mart 2013 tarihinde yapılan toplantıda Çarşamba'daki fırınlarımızın bir talebi vardı. Talepleri ekmeğin fiyatının 60 Kuruş'tan 65 Kuruş'a yükseltilmesi yönündeydi. Biz de birlik olarak bu taleplerine olumlu yanıt verdik ve Çarşamba'da ekmek satış fiyatı 0,5 oranında arttırıldı 65 Kuruş'a çıkarıldı" diye konuştu.


SAMSUN'A ŞU ANDA EKMEĞE ZAM YOK

 

Samsun kent merkezinde ekmek satış fiyatlarında herhangi bir fiyat değişikliğe gidilmeyeceğinin altını çizen Yiğit, "Çarşamba da yapılan bu küçük miktardaki zam, tamamen talep üzerine gerçekleşmiş bulunuyor. Samsun il merkezinde şuanda ekmeğe zam yapılması gibi bir durum söz konusu değil" diye konuştu.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico

Samsun Beyaz Eşya Servisi - Atakum Beyaz Eşya Servisi