DEVLET BAHAÇELİ TEKKEKÖYDE VATANDAŞLARA SESLENDİ

Yerel seçim çalışmalarına Samsun’da devam eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Tekkeköy meydanında vatandaşlara hitap etti.

 

Olumsuz hava şartlarında gerçekleştirilen konuşmaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Devlet Bahçeli gerçekleştirdiği konuşmada “Muhterem vatandaşlarım böyle bir dönemde önce Belediye başkanımız seçilecektir 30 Mart’ta. Arkasından 28 Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacaktır. Ondan sonra 2015 yılı 12 Haziran’a kadar 25. Dönem milletvekilliği seçimleri yapılacaktır. Dikkat edilirse 3 siyasi olay 3 seçimle şekillenecek bu yeni şekillenme milletimizin de geleceğini belirleyecektir.

 

Durum bu ise birinci görevimiz, değerli vatandaşlarım sandığa gitmek olmalıdır. 18 yaşında oy kullanma çağına gelmiş arkadaşlarımız evlatlarımız olmak üzere 30 Mart’ta sandığa gitmeliyiz. Oylarımızı vicdanımızın süzgecinden geçirip gönlünüzden hangi partiyi tercih edecekseniz ona oy kullanmalıyız. Daha sonrada seçim sayım sırası geldiğinde oylarımıza sahip olabilecek bir kararlılığı ortaya koymalıyız.

 

Zaman zaman seçimler sırasında sayım aşamasında önemli hilelerle oy çalmalarıyla karşı karşıya kaldığımızı biliyoruz. Bu demokrasimizi kirletiyor, siyasi kültürümüzü yozlaştırıyor. Herhangi bir yerde diyelim ki 150 nolu sandıkta oy kullanacağız. Orada da partilerimiz oy pusulalarında yerlerini almışlar A partisi ve oy kullanma sonrası 11 oy aldığımızı varsayalım. Eğer sandıkta partilerin görevlileri olmadığı takdirde birisi gelip bu 11’i genel tutanağa geçirirken başına veya sonuna 1 ilave etmiş olsa oy 111 olur. Eğer bu birçok sandıkta olduğu takdirde o zaman sandık görevlilerinin bulunmadığı alanlarda çalıntı oylar belediye başkanlığını hatta ve hatta bir partinin iktidar olmasına dahi fırsat verebilir.

 

Milliyetçi Hareket Partisine gönül vermiş arkadaşlarım diğer siyasi partilerimizde aynı şeyi yapmış olsalar daha iyi olur. Ama ben ülküdaşlarıma partili dava arkadaşlarıma sesleniyorum. İlçe teşkilatımızın sandık kurullarında görevlendirdiği arkadaşlarımız 20 gün sonra 30 Mart’ta görev orucu tutun. Sabahleyin erkenden varın akşam oy kullanımı bitinceye kadar sandığınızda gelenlere hizmet edin. Yaşlılarımız olur, kalabalıklar gelir, onlara güler yüzle yaklaşın hangi partiye oy verecekse versin, o onun bileceği iş ama sen hangi sandıkta oy kullanacağına rehberlik yap, göster ve orada herkeste ilgilen. Ancak sandık sayımı geldiği vakit o kullanılan oyların namusunu koruyabilecek duyarlılığı da ortaya koy.

 

Değerli arkadaşlarım sandığa gideceksiniz, Türkiye’nin bu kritik noktasında MHP’ye gönül vermiş insanlarımızın oyunu koruyacaksınız ve siyasi tarihimize bir zafer olarak kazıyacaksınız.

 

Muhterem Tekkeköy’lüler biraz sonra diğer ilçelerimizde de program gerçekleştireceğiz, bu yağmurlu havada fazla da vaktinizi almak istemiyorum.” dedi

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico