BULVAR AVM MEYDANI, HALK EĞİTİM MERKEZİ YILSONU SERGİSİ İLE RENKLENDİ..

Açıldığı günden itibaren birçok sergiye ve sosyal sorumluluk projelerine ev sahipliği yapan Bulvar AVM, Mayıs ayının son sergisini atölyeler eşliğinde gerçekleştiriyor.

İlkadım Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu; 2014-2015 öğretim yılı kurslarının yıl sonu sergisini İlkadım Belediyesi, Bulvar AVM ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla Bulvar AVM meydan alanında gerçekleştiriyor.

Sergi, Samsun Valisi Sayın İbrahim Şahin, İlkadım Kaymakamı Sayın Turan Atlamaz, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya, İlkadım Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Kemalettin Ak, okul müdürleri ve çok sayıda davetlinin katılımı ile açıldı. Açılışın ardından Vali İbrahim Şahin ve kurum amirleri stantları gezerek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Bu eğitim-öğretim yılı içersinde 743’ü meslek kursu, 44’ü okuma yazma kursu, 988’i genel kurs olmak üzere toplam bin 775 kurs açarak, 30 bin 159 kursiyere ulaşan Halk Eğitim Merkezi’nin okuma yazma kurslarına katılan kursiyerler diplomalarını İlkadım Kaymakamı Sayın Turan Atlamaz’dan aldılar.

Sergide tel kari, gümüş ve altın oymacılık, ebruli, şişe cam, resim boyama, aliminyum rölyef ve ahşap boyama gibi çalışmalar, atölyeler eşliğinde canlı sunum programları ile gerçekleşiyor. Çok kapsamlı olan sergiye, müzik dinletileri, dans gösterileri, çiftetelli, Samsun, Artvin Kastamonu ve Trabzon yörelerine ait halk oyunları, mao tai, step ve aerobik, güreş, tekvando ve alpago spor gösterileri, ve konserler eşlik ediyor. Etkinlikler 10:00 itibariyle başlayıp 22:00’ye kadar devam ediyor.

Sergi, 27-29 Mayıs tarihleri arasında görülebilecek. Tüm Samsunlular davetlidir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico