Anasayfaya Dön
BAŞKAN YILMAZ, “KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR” 05/03/2014

BAŞKAN YILMAZ, “KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR”

Başkan Yılmaz yaşanan seçim sürecinde bazı kişilerin özen göstermeden hoş olmayan bir üslupla nahoş şeyler söylediğini belirterek, “Kötü söz sahibine aittir. Bizim asla böyle bir üslubumuz olmadı” diye konuştu,

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Sevgi Cafe Restaurant’ta iş adamı Haydar Öztekin tarafından verilen kahvaltıya katıldı. Kahvaltıya ayrıca Samsun’un önde gelen iş adamları, bürokratlar, STK yöneticileri ve üyeleri ile AK Parti’den bazı yöneticiler ve üyeler katıldılar.

 

Kahvaltıda konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehrin gündeminin ağırlıklı olarak vazgeçilmez bir şekilde 30 Mart seçimlerine odaklanmış durumda olduğunu belirterek, “Şüphesiz siyasetin zaman zaman sivri dilini kullananlar olabiliyor. Karşısındakini de incitmeye yönelik, konuşmasına özen göstermeyen, kırıcı bir uslubu benimseyen, belirli bir terbiyeyi ilke edinmeyenlerin ağzından zaman zaman incitici sözler çıkabiliyor. Bu nahoş şeyler ve sözler şüphesiz ki onu söyleyen kişiye, sahibine aittir. Bizim asla böyle bir üslubumuz olmadı. Ben samimi olarak söylüyorum yerel medyayı ve televizyonları takip etmiyorum. İşini doğru ve dürüst yapan bazılarını sözlerimin dışında tutuyorum ama maalesef birçoğu olumsuzlukların ve olayların kışkırtıcılığını, taşeronluğunu üstenmek adına varlıklarını sürdürüyorlar. Öylesine rahatsız edici, öylesine uçuk bir noktadalar ki birisi karalayabileceğimiz ya da çarpıtıp eğip bükebileceğimiz bir söz söylesin ve biz bunu manşet yapalım da gazetemizin tirajını artıralım, televizyonumuzun reytingini yükseltelim diyen bu unsurların ekmeğine yağ sürmeye hiç gerek yok. Kaldı ki, asalet ve terbiye bu tür durumlarda belli olur. Bu tür durumlarda insanların durumu ve kişiliği söyledikleri sözlerin ağırlığı ile ortaya çıkar. Bu bakımdan, biz bunlara çok dikkat ediyoruz. Karşımızdakinin de dikkat edip etmemesi kendisine aittir diye düşünüyoruz. Bugünler gelir geçer 25 gün sonra bu gök kubbede söylenmiş hiçbir söz boşa gitmez bunların yazılanı olur yazılmayanı olur, çizileni olur çizilmeyeni olur. Ama onların hepsi o sözleri o lafları edenlerin sahibine aittir diye işimize devam etmemiz lazım. Şehrimizin gündemini asla o tür şeylere teslim etmememiz lazım.” Diye konuştu.

 

Samsun’un gündemine değinen Başkan Yılmaz, “Bizim şehrimizin gündemi daha fazla üretmektir, bizim şehrimizin gündemi daha fazla zenginleşmektir, bizim şehrimizin gündemi çocuklarımıza daha müreffeh, daha refahlı ve konforu yüksek bir şehir bırakmaktır. Bizim neslimizin temel felsefesi de temel hedefi de budur. Hiç kimsenin içecek bir çayı yiyecek bir dilim ekmeği ile ilgili bir problem yok. Ama daha iyi bir Samsun yapmadığımız takdirde gelecek nesiller bizi sorumlu tutarlar diyen bir sorumlulukla bu işin içindeyiz. Günümüzü, hayatımızı, ömrümüzü bu mücadele ile geçiriyoruz.” Dedi.

 

“Hiçbir şekilde seçime dönük bir program yapalım, biz makinalarımızı, yaptığımız işleri seçime dönük hale getirelim, biraz daha seçim görselleri ortaya koyalım, yani seçimin sonucunu etkileyecek işler yapalım, görünür yerlerde ortaya çıkacak bir takım fiyakalı işler yapalım” diye bir düşünce taşımadıklarını ve taşımayacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz,  “Biz trübünlere oynayan, göz boyayan, sahte işlerin değil, halka hizmet eden, halkın hizmetkarı olan, halkın faydasına olan işleri yapan bir siyasi kültür ve birikimin temsilcileriyiz. Ben inanıyorum ki önümüzdeki beş sene yani Samsun’u 2019’a taşıyacak süre içerisinde bu şehir çok başka bir şehir olacak. ” Diye konuştu.

Bu haber 920 kez okundu.
Güncel Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. Samsun da Ekim Ayı İçerisinde En Çok Konuşulanlar (1549 kez okundu.) - 12/11/2012
  2. 2. LEMAN KÜLTÜR SAMSUN DA AÇILIYOR (3399 kez okundu.) - 01/11/2012
  3. 3. TekkeköyHaber.Com - İlk ve Tek (1301 kez okundu.) - 14/09/2012
  4. 4. Angelina Jolie den Türkiye ye Övgü (1297 kez okundu.) - 14/09/2012
  5. 5. ÇİFTLİK TRAFİĞE KAPANIYOR (1689 kez okundu.) - 11/01/2013
  6. 6. Araç vergileri 1. taksiti ocak 31 (1644 kez okundu.) - 28/01/2013
  7. 7. YAZAR KASA TARİH OLUYOR (1331 kez okundu.) - 12/02/2013
  8. 8. Efsane ayrılıklar - 1 (1378 kez okundu.) - 04/03/2013
  9. 9. YILMAZ, BİNİCİLİK SPORUNA İLGİ GÖSTERİN (1226 kez okundu.) - 12/02/2014
  10. 10. KADIN İSTERSE DÜNYA DEĞİŞİR (1686 kez okundu.) - 11/03/2013
Facebook Yorumları