Anasayfaya Dön

Notice: Undefined index: srch in /home/samsunv3/public_html/include/ust_bant.php on line 12
BAŞKAN YILMAZ, “KAVGA ORTAMINDAN HUZUR VE İSTİKRAR ÇIKMAZ” 14/03/2014

BAŞKAN YILMAZ, “KAVGA ORTAMINDAN HUZUR VE İSTİKRAR ÇIKMAZ”

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesine bağlı Çınarlık Beldesinde halka hitap etti. AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın düzenlediği halk mitinginde Çınarlıklılara seslenen Başkan Yılmaz, Türkiye’nin istikrarını ve huzurunu bozmak isteyen güçlerin iş başında olduğunu hatırlatarak, bunlara prim verilmemesi gerektiğini söyledi.

 

Çınarlık Beldesi meydanında gerçekleşen açık hava mitingine belde halkı büyük ilgi gösterdi. Çarşamba Havaalanı’na komşu olan Çınarlık’taki mitinge Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın yanısıra, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, Çarşamba Belediye Başkanı ve Adayı Hüseyin Dündar, Çınarlık Belediye Başkanı Nihat Soğuk, Dikbıyık Belediye Başkanı Kemal Ayan parti teşkiletı yöneticileri ve üyeleri ile partililer katıldılar.

 

 

Açık hava mitinginde vatandaşlara hitap eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ülkenin istikrarını ve huzurunu bozmak isteyen güçlerin yine ellerinden geleni yaptığına dikkat çekti. Türkiye’nin büyümesi, kalkınması, gelecek hedeflerinin yakalanması, ekonominin ve refahın artması gibi dertleri olmayan güçlerin, kavga, çatışma ortamı oluşturarak, hükümeti yıpratıp Başbakan Erdoğan’ı itibarsızlaşmaya çalıştığının altını çizen Başkan Yılmaz, herkesin sağduyu ile davranıp seçimde gereken cevabı vermesi gerektiğini vurguladı.

 

KAVGA ORTAMINDAN HUZUR VE İSTİKRAR ÇIKMAZ

Niyeti hayırlı hizmet etmek olanların, çocuklarının geleceğini inşa etmek için gecesini gündüzüne koyanların, istikrardan ve huzurdan yana olduğunu söyleyen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, ” Onlar huzur arar. İstikrar ve huzurun olmadığı yerde de hiç bir şey olmaz. Kavganın, çatışmanın olduğu yerde hiç bir şey olmaz. Aile içinde kavga varsa huzur yok demektir. Bir ülkenin içinde de kavga, çatışma, gerilim varsa huzur, kalkınma, gelişme olmaz. Bunlarla ilgili umutlar yeşermez. Türkiye’nin kalkınmasını, geleceğe yönelik umutlarının yeşermesini, büyümesini istemeyenler veya böyle bir derdi olmayanlar kavga, gerilim ve çatışmadan yanadır. Bizim derdimiz var. Biz, insanımızın refahının artmasını, yarınlarına yönelik bir iddiayı hedefimize koyduk. Bunları dert ediniyoruz. Bu derdi yüreğinde taşımayanlar, çıkardıkları kargaşadan medet umuyorlar. Türkiye’nin kalkınması, büyümesi, yarınları bizi ilgilendirmiyor diyorlar. Tam tersine Türkiye’nin tökezlemesi, gerilemesi, bu çocuklarımızın yarınlarının fukaralaşmasına yönelik bir projeksiyonu ortaya koyuyorlar. Bu cadı kazanının altına da ateş atmaya devam ediyorlar.” dedi.

 

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN HUZURUN SÜRMESİNİ İSTİYORUZ

Türkiye’nin kalkınma iddiası ve hevesi için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Yılmaz, ” Bu karalama ve ülkemizi tökezletmeye yönelik kampanyalar 30 Mart’ta sona erecek. Bu seçim süreci biran önce bitse de hedeflerimize ulaşmak için çalışmalara devam etsek diyen bir noktaya geldik. Kafamız, sürekli hizmete kitli bir duygu içinde. Bunun için de huzurdan yanayız. Huzur olmazsa, 30 Mart’tan sonra yapacağımız işlerde ağzımızın tadı olmaz diye korkuyoruz. O nedenle huzura giden süreçte huzurun yanındayız. Bizim niyetimiz Allah rızasını kazanmak için insanımıza hizmet etmektir. Rabbim bunu biliyor. Bize de yardım edecektir. Bütün hevesimiz, derdimiz, yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın geleceklerini hazırlamaktır. Bu niyetle çalışıyoruz. Seçimde de huzurdan ve istikradan yana olalım. Ülkemizi karıştırmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürmeyelim şeklinde konuştu.

 

TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER EDECEĞİZ

Çınarlık’ın hayatında özel bir yeri olduğuna da değinen Başkan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü, ” Akrabalık ilişkim sebebiyle Çınarlık ile hep güzel ilişkilerim, dostluklarım olmuştur. Çocukluğumdan beri hep burasıyla ilgili kafamda güzel duygular oluşmuştur. Karayolları Bölge Müdürlüğüm ile Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum günden beri Çınarlık için elimizden gelen hizmetleri yapmaya çalıştık, yaptık. Artık şehirde yönetim anlayışını değiştirmek, şehri adeta kuşatıp kucaklamak, bütün ilçeleriyle, köyleriyle birlikte topyekün kalkındırmak için her yer Büyükşehire bağlandı. 30 Mart’tan sonra yürek zenginliğini ortaya koyarak, imkanlarımızı seferber ederek, duygularımızı duygudan öteye bir iddia, bir kalkınma, bir yükselme hevesi ile inşallah Çınarlığımıza yansıtacağız.

 

Bu haber 718 kez okundu.
Güncel Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. Samsun da Ekim Ayı İçerisinde En Çok Konuşulanlar (1451 kez okundu.) - 12/11/2012
  2. 2. LEMAN KÜLTÜR SAMSUN DA AÇILIYOR (3277 kez okundu.) - 01/11/2012
  3. 3. TekkeköyHaber.Com - İlk ve Tek (1203 kez okundu.) - 14/09/2012
  4. 4. Angelina Jolie den Türkiye ye Övgü (1187 kez okundu.) - 14/09/2012
  5. 5. ÇİFTLİK TRAFİĞE KAPANIYOR (1584 kez okundu.) - 11/01/2013
  6. 6. Araç vergileri 1. taksiti ocak 31 (1549 kez okundu.) - 28/01/2013
  7. 7. YAZAR KASA TARİH OLUYOR (1249 kez okundu.) - 12/02/2013
  8. 8. Efsane ayrılıklar - 1 (1299 kez okundu.) - 04/03/2013
  9. 9. YILMAZ, BİNİCİLİK SPORUNA İLGİ GÖSTERİN (1134 kez okundu.) - 12/02/2014
  10. 10. KADIN İSTERSE DÜNYA DEĞİŞİR (1584 kez okundu.) - 11/03/2013
Facebook Yorumları