Araç vergileri 1. taksiti ocak 31

Araç verginizi ödemeyi unutmayın....

ARACI OLANLAR 31 OCAK'A DİKKAT

 

Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, yazılı bir açıklama yaparak aracı olanları uyardı. Sevgi, her yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 2013 yılına ilişkin birinci taksitinin ödeme süresinin 31 Ocak 2013 Perşembe günü sona erdiğini hatırlattı.

 

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

 

Motorlu Taşıtlar Vergisi mükellefleri, 2013 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi birinci taksitini, kredi kartı ile Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan İnternet Vergi Dairesi/Sık Kullanılanlar/Motorlu Taşıtlar Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümüne giriş yapılarak, anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak ödeyebilecekler.

 


Ayrıca motorlu Taşıtlar Vergisi yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu Vergi Dairesi Müdürlüğüne veya Motorlu Taşıtlar Vergisini tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi Müdürlüklerine başvurarak, yukarıdaki ödeme kanallarının yanında ilk defa bu sene uygulanmaya başlanılan, internet bankacılığı kullanıcısı olmaksızın Denizbank A.Ş. , Finansbank A.Ş. ve Türkiye Garanti Bankası A.Ş.’nin internet siteleri üzerinden de söz konusu bankaların kendi kredi kartlarıyla (Söz konusu uygulamanın diğer bankalar tarafından da sağlanması halinde gerekli duyurular Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sitesinden ayrıca yapılacaktır), ödeme yapılabilecek.

 

TAKSİTLER DE 31 OCAK'TA SON


Şuayip Sevgi açıklamasında, kamuoyunda torba yasa olarak bilinen 6111 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun hükmünden yararlanarak vergi borçlarını taksitlendiren mükelleflerin 11'inci taksit ödemesinin de 31 Ocak 2013 Perşembe günü sona ereceğini söyledi.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico