bg
Anasayfaya Dön

Samsun Petshop

Zafer Mah. Dr. Kamil Cad. No:41 İlkadım/Samsun
Tel: Fax: Cep:0 543 219 60 65
Üye

BURAK ŞAHİNKAYASokak hayvanları için, Samsun Petshop!..

Samsun'da sokak hayvanlarının kahramanı olarak tanınan Burak Şahinkaya, sahibi olduğu Samsun Petshop'un başarı öyküsünü ve faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.
 Samsun'da Burak Şahinkaya, eşi Ebru Şahinkaya ile birlikte işlettiği Samsun Petshop'un başarı öyküsünden, sokak hayvanlarına kadar yaptıkları çalışmaları Samsun Canlı Haber TV'ye anlattı.

 

"PET OTEL VE PET TAKSİ HİZMETİ"

Samsun Petshop'ın faaliyetleri hakkında bilgiler veren Şahinkaya, "2013 yılında Samsun'un hobi dünyası pet shop olarak faaliyete girdik. Daha sonra Samsun Petshop olarak hizmetimize devam etmekteyiz. Amacımız Karadeniz Bölgesi ve Samsun'a kedi, köpek otelleri ile Pet taksi hizmetini getirmekti. 3,5 yıldır sürdürdüğümüz hizmetle amacımıza ulaştık. Karadeniz'e verdiğimiz en büyük hizmetlerden bir tanesi pet otel ve pet taksi oldu. Pet otel hizmetiyle köpeğinize geçici olarak hizmet veriyoruz. Bakımını sağlıyoruz. İstediğiniz zaman görebiliyorsunuz. İster resim isterse videolu olarak. Açık alandalar ve sağlıklı bir ortamdalar. Pet taksi için ise aileler daha çok tercih ediyor. Aileler İstanbul'a, İzmir'e Ankara'ya gittikleri zaman petlerini götüremiyorlar. Götüremedikleri için de sıkıntı yaşıyorlar. Biz kendi aracımızla beraber hem aileyi hem de köpeklerini ve kedilerini hep birlikte servisini yapıyoruz. Bu yüzden tercih ediliyoruz. Halkımız bizi 3.5 yıldır kırmadı biz de onları kırmamaya çalışıyoruz" dedi.

 'SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENDİRİYORUZ'

 Sokak hayvanlarının her zaman yanında olduklarını belirten Şahinkaya, "Sözleşmeli köpekler veriyoruz. İnsanlar bir anlık kararla köpek alıyorlar, bakamadıklarını anladıklarında da köpekler sokaklara veya barınaklara düşüyor. Bizim amacımız, verdiğimiz köpekler sokağa düşmesin. Ücretli sattığımız köpeklerin 3'te 1 kârını sokak hayvanlarına harcamaktayız. Verdiğimiz köpeklerin bakılmadığı veya bakılmadığını anladığımız taktirde karşı taraftan alıyoruz ve ücretsiz bir şekilde bakabilecek kişilere sahiplendiriyoruz. Bunun dışında sokak hayvanlarını ve kedilerini ücretsiz bir şekilde sahiplendiriyoruz. Özellikle kış aylarında çok sayıda misafirimiz olmakta. Sokak hayvanları kışın beslenmekte ve barınmakta sorunlar yaşıyor. Bunları biz elimizden geldiği kadarıyla misafir ediyoruz. Daha sonrasında sahiplendirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

DERNEK KURMA HEDEFİMİZ VAR.

 Dernek kurma gibi bir hedefleri olduğunu belirten Şahinkaya, "Müşterilerimizle bilgi alışverişi yapıyoruz. Veteriner ekiplerimizden ücretsiz faydalanabiliyorlar. Aşı konularında, iç parazitlerinde ve hastalık konularında bütün hizmetleri veteriner hekimlerimiz tarafından veriyorlar. Gelecekte Samsun üzerine dernek açmayı düşünüyoruz. Dernek üyelerine ayrı bir hizmet vermeyi düşünüyoruz. Veteriner hekimlerimizle bunun üzerine anlaşma yapmak üzereyiz diyebilirim. Üyelerimize indirimler yapmayı, aşılarda, muayene ücretlerinde vb. durumlarda fırsatlar sunmayı hedefliyoruz" dedi.  

 

 PET SHOPLAR VE ÖN YARGI!..

Samsunluların ve Türk halkının bir kısmının pet shoplara karşı ön yargıları olduğunu söyleyen Şahinkaya, "Bütün pet shopları bir tutmamalarını istiyoruz. Pet shoplarda köpek satışlarıyla ilgili çok fazla dedikodular dönüyor. Eğer pet shoplarda köpek satışı durursa merdiven altı üretimler başlayacak. Bizleri halkımız kontrol edebiliyor. Gelip dükkanımıza incelemelerde bulunabilirler. Dolayısıyla pet shoplarda köpek satışlarının yasaklanması demek hayvan katliamının önünü açacak bir kanun olur" diye konuştu.

 DEVLET DENETİMLERİNİ ARTIRMALI

Hayvanların sokağa atılmalarına karşı olduklarını belirten Şahinkaya, "Bir de halkımızda şöyle bir mantık var. Satın alma sahiplen. Ücretsiz olan her şey değersizdir. Dolayısıyla insanlar kedi ve köpek sahiplendirildiğinde, evde her hangi bir problem yaşadıklarında direkt sokağa atılıyor. Bir miktar mevla ödediklerinde dışarı atılmıyor. Örneğin tuvalet eğitimlerinde ve sağlık problemlerinde sorunun çözümüne yönelik araştırma içerisine giriyorlar. Diğer türlü gecenin 3'ünde 5'inde hayvanlar halıyı pislettiklerinde, bir hayvana bakıyor bir de halıya, halı daha değerli geliyor ve hayvanlar sokaklara bırakılıyor. Biz bu anlayışa karşıyız keşke devlet olarak kanunen büyükbaşlarda olduğu gibi kulak küpelendirme olsun. Kimin ne köpek beslediği bilinsin. Kırma köpek çıkmasın ve herkes köpeğine sahip çıksın. Sokağa ırk köpekler düşmüyor. Sahipler köpeğine sahip çıkamadığı için melez yavrular meydana geliyor. Bunun önüne geçilmesi için bir şeyler yapılması gerekiyor. Bunun önüne geçilirse sokak hayvanları diye bir şey kalmaz. Temennim ileriye dönük bu uygulamalar gelecektir. Hükümet üzerimizde büyük baskı kuruyor. Yapmaları da güzel bir şey. Bu işi düzgün ve kanunen yapanlar ayakta kalmalılar. İnşallah geleceğe yatırım olarak devletimizden, pet shopların denetimi düzgün, iyi ve düzenli yapmasını temenni ediyoruz" dedi. 
 Bu haber 259 kez okundu.

Facebook Yorumları